Chtěla bych se s Vámi podělit o mou zkušenost s Pompejskou novénou. Už delší dobu jsem sledována v plicní ambulanci. Na konci minulého roku mě paní doktorka poslala na rentgen, něco nebylo v pořádku. Následovalo vyšetření CT, zde se objevil nový útvar. Potom podrobnější PET ICT vyšetření, zde se podává kontrastní látka. Výsledkem bylo, že je to tumor. Dostala jsem termín operace. Byl to opravdu šok, všichni jsme měli strach.
 
Právě v tu chvíli se nám dostal do rukou časopis „Milujte se“ a v něm byla Pompejská novéna, kterou už jsme předtím znali. Ale teď to bylo jako vnuknutí od samotného Boha: „Posílám Vám nejkrásnější modlitby k mojí milované matce Panně Marii.“ Hned ten den jsme se ji začaly modlit. Já, moje máma a sestra. Před nástupem na operaci jsem ještě přijala pomazání nemocných.
 
Když jsem nastupovala do nemocnice, začínaly jsme se modlit děkovnou část Pompejské novény. Cítila jsem na sobě tu sílu modlitby. Modlilo se za mě hodně lidí. Moje neteř vystoupila v Brně před celým kostelem a prosila za mě. Sestra poslala prosbu do TV Noe do středeční adorace. Otec za mě sloužil mši svatou. To všechno mi také moc pomáhalo. Po operaci měly být známé výsledky do 2 týdnů. Ukázalo se, že to nebyl nádor, ale zánětlivý uzlík, který se ještě musí doléčit. Ta zpráva, to byl pro mě osobně zázrak. A já pevně věřím tomu, že za ten zázrak vděčím naší dobrotivé matce Panně Marii, Pánu Bohu, růženci a Pompejské novéně. A moc děkuji mamince, sestře a všem, kdo se za mě modlili, a tak mi pomohli nést tento můj kříž.
 
vděčna J.M